
De opbrengsten zouden zijn doorgesluisd naar rebellen in Nicaragua, die er wapens van kochten voor hun strijd tegen de regering. De artikelen die Webb over dit schandaal publiceert, leveren hem niet alleen maar lof op.
Kill the Messenger
Integendeel, de overheid is bepaald niet blij met Webb en grote kranten als The New York Times schieten gaten in zijn verhaal. We zien in Kill the Messenger dat de ophef zelfs zo groot wordt dat zijn eigen krant zich van Webbs werk distantieert.
Waargebeurd verhaal
Jaren later zou blijken dat Webbs beweringen in grote lijnen klopten. Voor Webb zelf kwam die constatering te laat: hij pleegde in 2004 zelfmoord. Een jaar na zijn dood vroeg journalist Nick Schou Webbs familie toestemming een boek te schrijven over Gary om te zorgen voor eerherstel.
Schou vertelde in een interview dat hij zich niet meer kon herinneren hoeveel afwijzingsbrieven hij had gekregen voordat een uitgeverij eindelijk zijn boek Kill the Messenger wilde publiceren. Hij volhardde, omdat hij vond dat dit verhaal verteld moest worden.
Wanneer is Kill the Messenger op televisie te zien?
Kill the Messenger is op zaterdag 8 maart 2025 om 21:02 uur te zien op ONS.