Journalist Hans Knoop verzamelt steeds meer bewijzen tegen de steenrijke Pieter Menten. Wordt de kunstverzamelaar ontmaskerd als oorlogsmisdadiger? Menten voelt zich in het nauw gedreven en grijpt naar grof geschut.
Journalist Hans Knoop (Guy Clemens) komt steeds dichter bij de waarheid in de dramaserie
De zaak Menten. Hij had in het begin slechts een paar aanwijzingen dat Pieter Menten (Aus Greidanus) een oorlogsmisdadiger zou zijn, maar nu stapelen de bewijzen tegen de steenrijke kunstverzamelaar zich op. Zo is Menten in SS-uniform vastgelegd op foto's. Knoop ruikt een schandaal van jewelste en vuurt zijn redactie aan. "Vanaf nu wil ik elke week een artikel over Menten", beveelt hij de redacteuren van weekblad Accent. Dus volgt er ook een stuk over Dirk Menten, de broer van de man om wie alles draait. Dirk zou zijn overleden. Pieter voelt zich in het nauw gedreven en grijpt naar grof geschut. Ineens moet Knoop vrezen voor het welzijn van zichzelf en van zijn familie.
Waargebeurd
De zaak Menten draait om de jacht van journalist Hans Knoop (Guy Clemens) op de steenrijke kunstverzamelaar Pieter Menten (Aus Greidanus). Die zou tijdens de Tweede Wereldoorlog namens de nazi's oorlogsmisdaden hebben gepleegd. Dit waargebeurde verhaal is door Knoop zelf opgeschreven in het gelijknamige boek waar deze driedelige dramaserie van omroep MAX op is gebaseerd.