Natuur op 2: Planet Earth

De langstaartmakaken uit Planet Earth maken het de bevolking niet makkelijk

NPO 2 - dinsdag 18 februari om 17:05

© EO
Dieren moeten zich steeds meer aanpassen aan een sterk veranderend landschap, zo blijkt in deze aflevering van Planet Earth. In sommige gevallen moeten ze het zelfs direct tegen de mens opnemen. Apen op Bali gaat dat goed af: ze stelen kostbare spullen van toeristen.

De invloed van de mens is overal ter wereld merkbaar. Dieren moeten zich steeds meer aanpassen aan een sterk veranderend landschap. In sommige gevallen moeten ze het zelfs direct tegen de mens opnemen.

Langstaartmakaken

Dat geldt bijvoorbeeld voor de langstaartmakaken op Bali, die in deze aflevering van Planet Earth voorbijkomen. Ze hebben zichzelf aangeleerd om kostbare spullen van toeristen te stelen en die vervolgens bij het tempelpersoneel te ruilen voor hun lievelingseten.

Planet Earth

En in Nepal lopen neushoorns onverschrokken door de straten van het dorp Sauraha op zoek naar voedsel. Voor veel dieren die dicht bij de mens leven loont het de moeite om zich gedeisd te houden, zeker voor soorten die mensen angst aanjagen. Toch wagen giftige cobra’s zich op straat in een Indiaas dorp.

Meer weten? Deze aflevering van Planet Earth zie je op dinsdag 18 februari 2025 vanaf 17:05 uur op NPO 2.

Meer over