
Een van de personages in deze mix van sciencefiction, actie, thriller en een romance legt de scherpe vergelijking tussen het vergaan van de Titanic en de grotendeels door het water verzwolgen wereld in Reminiscence: alleen de rijken en ratten overleefden.
Reminiscence
In het ondergelopen Miami woont het gepeupel dat het stijgen van de waterspiegel en de daaropvolgende oorlogen doorstond. De rijkaards met macht wonen in villa’s en houden droge voeten. Voor gewone burgers zit het enige plezier in het verleden: hun mooiste herinneringen kunnen ze tegen betaling ophalen bij geheugendetective Nick (Hugh Jackman), die hen met behulp van speciale apparatuur een retourtje verleden biedt.
Als op een dag Mae (Rebecca Ferguson) van zijn dienst gebruik komt maken, raakt hij volstrekt in de ban van deze mysterieuze vrouw. Geluk, beseft de verliefde man, is het hier en nu. Dan verdwijnt Mae in Reminiscence spoorloos en moet hij in zijn eigen verleden en de keiharde buitenwereld op zoek naar aanwijzingen.
Lisa Joy
West World-scenarist en debuterend regisseur Lisa Joy weet knap een originele, dystopische wereld te creëren. Helaas komt het ambitieuze verhaal door de rommelige uitvoering niet volledig tot zijn recht.
Reminiscence roept vaak de vergelijking op met het werk van Christopher Nolan, vooral Inception. Dat is ook niet zo gek. Lisa Joy is getrouwd met Jonathan Nolan, de broer van de beroemde regisseur. De broers werkten samen aan scenario’s van bioscoophits als The Prestige en The Dark Knight.
Wanneer is Reminiscence op televisie te zien?
Reminiscence is op zaterdag 15 maart 2025 om 22:15 uur te zien op Veronica.