Secrets of the penguins

De natuurdocumentaireserie Secrets of the Penguins gaat van start bij National Geographic

NGC - vrijdag 25 april om 21:30

© National Geographic
Het is Wereld Pinguïn Dag en dat wordt gevierd met de start van de nieuwe serie Secrets of the Penguins over deze zwart-witte dieren. Filmmaker Bertie Gregory kreeg de wonderlijke vogels in alle uithoeken van de aarde voor zijn lens.

Voor de driedelige natuurreeks Secrets of the Penguins filmden zeventig cameramensen en wetenschappers twee jaar lang met de allernieuwste technieken. Daarvoor bezochten ze allerlei afgelegen plekken waar deze zwart-witte vogels leven. Van woestijngrotten in Namibië tot de hagelwitte stranden van de Galapagos-eilanden.

Secrets of the Penguins

Voor de eerste aflevering verbleef een driekoppige cameraploeg 274 dagen op het Ekström-ijsplateau op de Zuidpool om daar een kolonie van twintigduizend keizerpinguïns te bestuderen, de grootste pinguïnsoort. Een volwassen exemplaar kan bijna anderhalve meter groot worden. Dat verblijf leverde spectaculaire beelden op. Het lukte om te filmen hoe een keizerpinguïnstel met een sneeuwbal oefende hoe ze een ei tussen hun poten moesten doorgeven.

Wanneer is Secrets of the Penguins op televisie te zien?

Secrets of the Penguins is op vrijdag 25 april 2025 om 21:30 uur te zien op National Geographic.

Meer over