Jenning de Boo in actie tijdens de wereldbeker in Milwaukee

27 januari 2025 22:26 | kijktips | Door Esther Hut

© ANP
Twee mooie kijkafstanden vanavond op de ijsbaan van Milwaukee in Amerika. De schaatsers komen in de strijd om de Wereldbeker in actie op de 500 en 1500 meter. Voor alleskunner Jordan Stolz is het een thuiswedstrijd.

Vertrouwd terrein voor Jordan Stolz tijdens de vierde Wereldbeker schaatsen, want de strijd vindt plaats op zijn thuisbaan in Milwaukee. Vanavond rijden de mannen en vrouwen de 500 en 1500 meter. Voor het Amerikaanse schaatsfenomeen zijn deze races de opmaat voor het klapstuk van het schaatsjaar: de WK afstanden in Hamar in Noorwegen vanaf 13 maart.

Schaatsen

Op de laatste twee WK’s won Stolz het recordaantal van zes gouden medailles. De twintigjarige alleskunner lijkt klaar om weer te pieken. Begin 2025 maakte hij al indruk in Milwaukee. Op de baan die hij als beste kent schaatste hij op de 500 meter 34,07. Daarmee evenaarde hij het officieuze wereldrecord op een laaglandbaan. Zijn rivalen, onder wie Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp, zijn gewaarschuwd. Toch moet Stolz ook uitkijken, want tijdens de wereldbeker in Calgary zat Jenning de Boo hem al op de hielen en is er op gebrand hem dit seizoen nog te verslaan. 

Wanneer is de wereldbeker schaatsen in Milwaukee te zien?

Alle schaatsafstanden worden verreden op zaterdag 1 en zondag 2 februari 2025 vanaf 20:20 uur.  

Meer over